poniedziałek, 6 listopada 2023

Srebro koloidalne PetSanus, czy sprawdzi się również na zacieki maltańczyka?

Miesiąc temu rozpoczęliśmy testy srebra koloidalnego dostarczonego przez sklep PetSanus. W dzisiejszym poście podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami. Być może dla niektórych z Was srebro okaże się strzałem w dziesiątkę.
srebro koloidalne petsanus na zacieki maltańczyka


Ale od początku – do czego służy srebro koloidalne?


Pewnie wiele osób doskonale zna odpowiedź na to pytanie. Srebro koloidalne posiada właściwości bakterio i grzybobójcze. Zatem logicznym zastosowaniem okazują się wszelkiego rodzaju stany zapalne, a także zakażenia. Srebro koloidalne stosujemy w miejscach takich jak:

Skóra – srebro można stosować miejscowo przy zakażeniach skórnych. Produkt przyspiesza gojenie się ran i zmniejsza obrzęki po ukąszeniu owadów.
Pysk – srebro koloidalne może znaleźć zastosowanie przy eliminacji przykrego zapachu, spowodowanego namnażaniem się bakterii.
Uszy – dla psów cierpiących na zapalenie uszu. Srebro koloidalne zmniejsza bolesne dolegliwości, a dzięki eliminacji bakterii działa także profilaktycznie.
Infekcje – warto wiedzieć, że srebro koloidalne zabija ponad 650 patogenów. Dlatego jest często zalecane przez weterynarzy do leczenia różnego typu infekcji.
Oczy – to miejsce szczególnie ważne dla właścicieli maltańczyków. Wiedzą o tym chyba wszyscy psiarze, których pupile borykają się z nieestetycznymi zaciekami. Jedną z najczęstszych przyczyn pojawiania się rudawych zacieków są bakterie. Zatem logicznym wnioskiem wydaje się stosowanie srebra koloidalnego bezpośrednio na przebarwiony włos. To właśnie tym aspektem wykorzystania preparatu zajęliśmy się podczas testów.

Ciekawostka: srebro koloidalne jest często jednym ze składników przeciwbakteryjnych kropli do oczu, które dostajemy na zalecenie weterynarzy. 

preparat na zacieki maltańczyka

Srebro koloidalne będzie też przydatne w poprawie funkcjonowania układu odpornościowego, przy diecie BARF, a nawet przy dezynfekcji psich zabawek. Możliwości zastosowania jest naprawdę całkiem sporo.

Srebro koloidalne PetSanus na zacieki maltańczyka


Testerem srebra koloidalnego został Kolo. Pod jego oczami nie ma co prawda dużych zacieków, jednak każdego poranka w kącikach oczu pojawiały się tzw. śpiochy, które skutecznie przebarwiały znajdujący się najbliżej skóry włos.

Srebro koloidalne PetSanus używałam regularnie do przemywania okolic oczu. Aplikacja srebra jest bardzo prosta. Wystarczy nasączyć nim wacik kosmetyczny, a następnie dokładnie oczyścić oczka. Preparat nie posiada zapachu, dzięki czemu jest obojętny dla zwierzaka i nie spowoduje podrażnień.
Na potrzeby testów przez jakiś czas zrezygnowałam z preparatu na zacieki, którego aktualnie używałam.

Efekt? Pomimo zrezygnowania z dotychczas używanego preparatu zacieki się nie pojawiły. Po miesiącu mogę śmiało stwierdzić, że śpioszki w kącikach oczu pojawiają się ze znacznie mniejszym natężeniem, a te które są, stały się przezroczyste. Oczywiście srebro koloidalne nie było w stanie usunąć istniejących już przebarwień. Jednak mam wrażenie, że odrastające włoski nie mają już tak rudawego zabarwienia.

Srebro koloidalne może być świetnym preparatem do codziennej pielęgnacji oczu maltańczyka i dobrym wspomaganiem walki z drożdżakami.

Czy polecamy srebro koloidalne PetSanus?


Tak. Myślę, że srebro koloidalne PetSanus może być przydatne w pielęgnacji oczu maltańczyka. Nie zlikwiduje istniejących już przebarwień, ale może pomóc w eliminacji bakterii i grzybów, które są główną przyczyną powstawania rudawego koloru pod oczami. Z pewnością nie jest to złoty środek i jedyny słuszny preparat, który wyeliminuje wszystkie problemy (bo takie niestety nie istnieją). Uważam jednak, że srebro koloidalne fajnie sprawdzi się podczas pielęgnacji.

Edit 2021: srebro koloidalne PetSanus stosujemy już regularnie od dłuższego czasu. Jest do dla nas podstawowy preparat pielęgnacyjny, który razem z osuszaniem okolic oczu potrafi pomóc w walce z bakteriami pod oczami.

Srebro koloidalne PetSanus warto posiadać również w celach profilaktycznych. Będzie pomocne do wspomagania gojenia się ran, walki z infekcjami i różnego typu schorzeniami wywołanymi przez wirusy i grzyby.
srebro na zacieki maltańczyka

Srebro srebru nierówne


Wybierając srebro koloidalne warto zapoznać się z podstawowymi cechami produktu. Pierwszą istotną informacją będzie oznaczenie ppm. Pod tym tajemniczym skrótem kryje się stężenie cząsteczek srebra. Im większa liczba następująca po skrócie ppm, tym większe stężenie srebra koloidalnego. Zatem warto szukać preparatów o większym stężeniu, które wykazują większą skuteczność działania. Srebro koloidalne PetSanus posiada 50 ppm. Jest to całkiem dobry wynik.
W sprzedaży handlowej znajdziecie koloid jonowy oraz niejonowy.  Koloid jonowy może czasem zawierać zanieczyszczenia chemiczne, a jego przedawkowanie okazuje się szkodliwe dla zdrowia (np. wywołuje srebrzyce). Tego typu preparaty są też wrażliwe na światło i zazwyczaj sprzedaje się je w ciemnych opakowaniach.

Koloid niejonowy (w tym srebro koloidalne od PetSanus) nie posiada zanieczyszczeń i jest w pełni bezpieczny. Produkty niejonowe są zazwyczaj dostępne w przezroczystej buteleczce.


Gdzie kupię srebro koloidalne?

Srebro koloidalne kupicie między innymi w sklepie PetSanus.

Cena 250 ml opakowania PetSanus to 49 zł. Klik do sklepu

Jeśli jesteś miłośnikiem maltusi, chcesz uzyskać więcej porad i poznać innych miłośników czworonogów, odwiedź nasz profil na facebooku KLIK

i dołącz do naszej facebookowej grupy KLIK Biały Maltan: grupa sympatyków bloga o tej samej nazwie.

Uważaj na inną, podobnie brzmiącą grupę na facebooku, która "zainspirowała się" nazwą naszego bloga. Nie mamy z nią nic wspólnego!

7 komentarzy:

  1. siostra ma maltańczyka i wydaje się to być dobrym pomysłem, bo też ma problem z oczami

    OdpowiedzUsuń
  2. To nie jest problem tylko maltanczykow. Niestety my z Dastim też się z nim borykamy. Może kiedyś spróbujemy i ten produkt :-)

    Pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń
  3. Dla szczeniaka 2 miesiące też można używać?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, srebro koloidalne jest w pełni bezpieczne także dla szczeniąt.

      Usuń
  4. Dzięki za wpis informacyjny, wezmę wszystko pod uwagę :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Córka ma pitbulka, którego adoptowała. Pies ma uczulanie na wiele składników żywieniowych i czynników zewnętrznych co powoduje zmiany skórne i nadmierne lizanie. Srebro koloidalne pomaga na gojenie się lap i skory i nie szkodzi psu.

    OdpowiedzUsuń
  6. Moja kotka choruje na astmę oskrzelową i nie jest jeszcze posiadaczką inhalatora, lekarz odlecił sterydy. Czy to ,,sreberko'' może ktoś stosował w podobnym przypadku. Wczoraj odebrałam i i juz jakaś radość,że coś się nam może odmieni

    OdpowiedzUsuń

art