czwartek, 15 października 2015

Czy ktoś pozwoli się pokochać Neli?

Na blogu pojawiła się nowa zakładka „Kącik adopcyjny”. Będę w niej zamieszczać informację o psiakach, które potrzebują pilnej pomocy. Mam nadzieję, że wpisy okażą się pomocne w znalezieniu nowych domów dla naszych czworonożnych psijaciół.

Dziś przedstawię Wam imienniczkę mojej maltusi – Nelę.


Wiek – około roku
Waga –17 kg
Umaszczenie – biało czarne

Kim jest Nela?


To niesamowicie piękna i pojętna sunia, która została znaleziona w gminie Dębice (w województwie zachodniopomorskim). Przez dłuższy czas błąkała się po okolicy, jednak nie znalazła w niej swojego opiekuna, ani nowego, bezpiecznego schronienia.

Po pewnym czasie trafiła do domu tymczasowego Pani Ireny Pawłowskiej. Była niezwykle przerażona, wycieńczona i zaniedbana. Szczególny niepokój budzili w niej mężczyźni oraz zakładanie smyczy. Z początku nieufnie podchodziła do ludzi i mocno się wycofywała. Jednak dzięki odpowiedniej opiece, a także ogromnemu sercu Pani Ireny na nowo zyskała nieco zaufania do ludzi. 

Nela do adopcji


Nela jest już lepiej odżywiona, wysterylizowana, a także zabezpieczona przeciwko pchłom i kleszczom.
sterylizacja suki


To bardzo bystra i sympatyczna suczka, która nie przejawia żadnej agresji. Przez miesiąc pobytu w domu tymczasowym nauczyła się chodzić na smyczy - i pewnością to dopiero początek jej możliwości.Nela nie sprawia problemów, świetnie dogaduje się z psami oraz kotami. Nowy dom z innymi zwierzakami to byłoby coś !Suczka jest jeszcze taka młoda, a tyle już wycierpiała przez ludzkie okrucieństwo. Najprawdopodobniej w pierwszych miesiącach swojego życia była bita, straszona, a ostatecznie wyrzucona na ulicę jak bezwartościowy śmieć.

Jej małe serduszko pragnie odnaleźć nowego właściciela. Przyjaciela, któremu będzie mogła zaufać, obdarzyć swoją dozgonną miłością i rozpromieniać każdy nowy dzień. 

Pomimo złych doświadczeń sunia nadal wierzy w dobroć człowieka.


Ale czy znajdzie się ktoś, kto pozwoli się pokochać Neli? Ja wierzę, że tak.


Osoby chętne do adopcji prosimy o kontakt do Pani Ireny 501 803 646 

Każda pomoc w poszukiwaniu nowego domu dla suni jest mile widziana.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz