Jakiś czas temu Kolo i Nela otrzymali dwie eleganckie paczuszki. W środku kryła się nowo wprowadzana karma Raw Paleo oraz preparat do regeneracji sierści VetoSkin. Oba produkty zwróciły moją uwagę i postanowiłam podzielić się z Wami opinią. Poniżej opowiem co nieco o składzie karmy oraz jej właściwościach. W drugiej części zajmiemy się tajemniczym VetoSkin.
Karma Raw Paleo – co to takiego?
W maltańczykowe łapki dostała się karma Raw Paleo dla dorosłych psów małych ras. Jest to karma bytowa przeznaczona dla psów o wadze do 6 kg. Sama nazwa produktu sugeruje klientowi, iż jest to próba powrotu do natury – zbilansowanego żywienia, które odpowiada pierwotnym potrzebom naszych psich towarzyszy.
Producent podkreśla, iż karma posiada wysoką zawartość świeżych składników, wśród których znajdziemy mięso i warzywa. Krótka lista składu została uzupełniona o informacje mówiącą, że indyki użyte do produkcji pochodzą z wolnego wybiegu. Za to należy się duży plus.
W Raw Paleo nie znajdziemy zbóż, co jest dość istotną informacją dla właścicieli czworonogów mających skłonności do alergii pokarmowych.
Tyle w teorii, pora przyjrzeć się składowi. Na stronie producenta czytamy
„Zawartość w 100 gramach:
Indyk (80g/100g) (świeży indyk 50g/100g; suszony indyk (23,5g/100g), tłuszcz z indyka (4,5g/100g), sos z indyka (2g/100g), ziemniaki, słodkie ziemniaki, świeżo przygotowane warzywa sezonowe (12.8/100g), olej z łososia (3g/100g), drożdże browarnicze, składniki mineralne, witaminy, fruktooligosacharydy (480mg/kg), mannanooligosacharydy (120 mg/kg), olej z ogórecznika”.
Zatem widzimy, że na pierwszym miejscu składu widnieje indyk w postaci świeżej, suszonej oraz niewielki dodatek tłuszczu oraz sosu z indyka. Pod pojęciem „indyk” zapewne nie ukrywa się wyłącznie samo mięso, gdyż byłoby to dokładniej opisane. Prawdopodobnie znajdziemy tam również podroby, mielone kości itp. Możemy przyjąć, że jest to naturalny model żywienia, zbliżony do tego, co pies upolowałby w naturze. Klikając w pogrubiony odnośnik znajdziecie więcej informacji o tym, jak czytać skład suchych karm KLIK.
Ważna informacja: karma Raw Paleo jest produktem monobiałkowym. Oznacza to, że znajdziecie w nim wyłącznie jedno źródło białka pochodzenia zwierzęcego. W tym wypadku jest to indyk. W zasadzie jest to jedyny produkt, który mógłby uczulić psa. Dlatego wydaje mi się, że karma fajnie sprawdzi się u niektórych psich alergików. Prosty i czytelny skład, brak kurczaka oraz monobiałkowa formuła mogą przydać się także podczas diet eliminacyjnych.
Co o Raw Paleo od Vet Expert myślą Białe Maltany?
Wdzięcznie wyglądające paczuszki od razu wzbudziły zainteresowanie u Kola i Neli. Karma była podawana głównie jako smakołyk. Podczas testów nie zauważyłam żadnych nieprawidłowości ze strony układu pokarmowego. Co więcej, indyk zawarty w składzie nie wywołał zacieków pod oczami.
Granulki karmy są bardzo małe i posiadają delikatny dość przyjemny (jak na standardy karmy) zapach. Za każdym razem rozchodziły się w ekspresowym tempie, a psiaki bardzo polubiły nowy smak. Karma nie była wprowadzona jako podstawa żywienia, dlatego nie jestem w stanie ocenić jej długofalowego wpływu na psi organizm. Aktualnie rozważam zakup większej ilości tego produktu. Tutaj pojawia się jeden podstawowy minus RAW PALEO, który przykuł moją uwagę. Otóż karma dla małych psów jest dostępna jedynie w opakowaniach po 2,5 kg. Karmiąc dwa maltańczyki zdecydowanie wolałabym kupować bardziej ekonomiczne worki po 6, a nawet 10 kg. Mam nadzieję, że w przyszłości Vet Expert wprowadzi je do swojej oferty.
Karma Raw Paleo w wersji dla małych psów kosztuje aktualnie 89 zł za opakowanie 2,5 kg. Znajdziecie ją na stronie Vet Expert klikając tutaj.
Cena, dostępność, próbka Raw Paleo za darmo!
Karma Raw Paleo w wersji dla małych psów kosztuje aktualnie 89 zł za opakowanie 2,5 kg. Znajdziecie ją na stronie Vet Expert klikając tutaj.
Uwaga: Vet Expert wprowadził także limitowaną serie darmowych próbek karmy. Dzięki temu możecie sami przetestować produkt bez żadnych dodatkowych kosztów. Tutaj znajdziecie link do darmowego zamówienia karmy Raw Paleo
Jeśli jesteś miłośnikiem maltusi, chcesz uzyskać więcej porad i poznać innych miłośników czworonogów, odwiedź nasz profil na facebooku KLIK
i dołącz do naszej facebookowej grupy KLIK Biały Maltan: grupa sympatyków bloga o tej samej nazwie.
Uważaj na inną, podobnie brzmiącą grupę na facebooku, która "zainspirowała się" nazwą naszego bloga. Nie mamy z nią nic wspólnego!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz