ETYKIETY

sobota, 7 września 2019

Naturalne gryzaki dla psa. Testujemy gryzaki z poroża jelenia



Wiele osób szuka dobrej jakości gryzaków i przysmaków, które potrafią zająć psa na dłuższy czas. Niestety skład większości fabrycznych wyrobów pozostawia wiele do życzenia, w wybór smakowitego, a jednocześnie zdrowego gryzaka często okazuje się trudny. Dlatego dziś mam dla was ciekawą propozycję, a mianowicie naturalne gryzaki z poroża jelenia.
gryzaki dla psa soft

Gryzak z poroża jelenia – co to właściwie jest?

W ofercie wielu sklepów znajdziecie naturalne gryzaki z poroża jeleni, danieli i łosi. Jak sama nazwa wskazuje, jest to część rogów tych stworzeń.

Na samym wstępie podkreślę, że wszystkie delikatne duszyczki mogą spać spokojnie. Gryzaki z poroży pozyskuje się w sposób humanitarny i bez żadnej szkody dla zwierząt. Warto pamiętać, że w okresie wiosennym jelenie, daniele i łosie same zrzucają część poroża. Są to tak zwane spady, które czasem spotykamy w lasach. Te same spady poddaje się czyszczeniu, dzieleniu na mniejsze części i voila, mamy naturalny gryzak z poroża jelenia.

Poroże jelenia alternatywą dla kości prasowanych

naturalne gryzaki dla psa
Jakiś czas temu pisałam o szkodliwości kości prasowanych. Bardzo słaba jakość i niewiadome pochodzenie tych produktów powinno być dla wszystkim czerwonym światłem ostrzegawczym.
Poroże jelenia to świetna alternatywa. Zajmie psa na długo, a jednocześnie zaspokoi potrzebę gryzienia. Co ciekawe, jest to produkt niepozostawiający brudnych śladów ani zapachu. Dlatego nie musicie się obawiać, gdy pies rozpocznie konsumpcję na waszym ulubionym fotelu.
Dodatkowym plusem jest to, że gryzak z poroża jelenia zawiera wapń, żelazo, potas i fosfor. Zatem może stać się ciekawym uzupełnieniem diety pupila.

Gryzaki w wersji soft dla delikatnych psów


Nie każdy pies posiada silne zęby i chęć długotrwałego dłubania w pożywieniu. Dlatego w ofercie sklepów znajdziemy także poroże jelenia w wersji soft. Jest to produkt przecięty na pół bądź specjalnie ponacinany po bokach. Dzięki temu nasz psiak ma natychmiastowy dostęp do smakowitego szpiku.

Gryzaki w wersji soft mogą sprawdzić się w przypadku małych lub młodych psów. Będą też ciekawym rozwiązaniem dla czworonożnych seniorów.

Czy Białe Maltany polubiły gryzaki z poroża jelenia?

gryzaki z poroża jelenia dla maltańczyka

Nasza pierwsza przygoda z gryzakami rozpoczęła się od sklepu John Dog. Kupiłam wtedy dwa gryzaczki w rozmiarze S. Zainteresowanie psiaków osiągnęło poziom 100 %.

Kolo nie przepada za twardymi gryzakami i miałam pewne wątpliwości, czy poroże przypadnie mu do gustu. Jednak okazało się, że produkt w wersji Soft bardzo go zadowolił. Z kolei Nela – urodzony morderca pluszowych zabawek i pożeracz twardych kostek – rozsmakowała się w wersji twardej.
Gryzaki z poroża jelenia są twardsze od zwykłych kości. Dzięki temu psiak nie spożyje ich od razu. Gryzaki John Dog przetrwały kilka dni i długich godzin memlania w psich pyszczkach. Moim drugim zakupem było poroże dostępne na facebookowych rozbiórkach. Mamy je do dziś ponieważ okazało się dla psiaków mniej atrakcyjne. Podobno wystarczy włożyć je na chwile do wrzątku, aby wydobyć naturalny aromat (metoda nie została jeszcze przeze mnie sprawdzona).

Naszymi nowymi kostkami aktualnie zajęła się Elza. Często podchodzi do poroża, podgryza i memla, co najwyraźniej sprawia jej dużą satysfakcję. Oczywiście ze względu na swoje filigranowe rozmiary i duże braki w uzębieniu (witamy wymianę zębów), nie jest w stanie zmienić kształtu poroża. Dlatego myślę, że posłużą nam jeszcze przez dłuższy czas.

gryzak dla małego psa szczeniaka

Czy warto kupić poroże z jelenia? Moim zdaniem tak. To fajna alternatywa dla niezdrowych kości prasowanych. Czytając wpisy na forach internetowych zauważyłam, że nie jest to produkt, który przypadnie do gustu każdemu psiakowi. Jednak warto spróbować.

Jeśli jesteś miłośnikiem maltusi, chcesz uzyskać więcej porad i poznać innych miłośników czworonogów, odwiedź nasz profil na facebooku KLIK

i dołącz do naszej facebookowej grupy KLIK Biały Maltan: grupa sympatyków bloga o tej samej nazwie.

Uważaj na inną, podobnie brzmiącą grupę na facebooku, która "zainspirowała się" nazwą naszego bloga. Nie mamy z nią nic wspólnego!

5 komentarzy:

  1. My też od jakiegoś czasu stosujemy poroże jelenia jako dodatek do psiej diety. Fluffy i ja bardzo je lubimy - on za jego pyszny smak, ja za dużo minerałów zawartych w porożu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Od dawna widziałam pojawiające się w wielu miejscach takie gryzaki, ale jakoś nigdy nie kupiłam takiego produktu, teraz chyba się przekonam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam takie podróże przyniesione z lasu. Mogę je dać psu? Bardzo jestem ciekawa waszej opini.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że tak. Tylko najpierw trzeba wyparzyć i usunąć ewentualne ostre zakończenia.

      Usuń
  4. Ja dla swojej suczki też zamawiam, bardzo jej smakują

    OdpowiedzUsuń