sobota, 30 listopada 2019

Czyste zęby bez stresu? Sprawdzamy możliwości Orozyme


Wiele psów posiada problem z odkładaniem się kamienia nazębnego. Owa tendencja dotyczy głównie małych ras, w tym maltańczyków. Jedną z najskuteczniejszych metod walki z kamieniem jest profilaktyka, czyli utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej. Niestety nie każdy pupil polubi szczotkowanie i smak zwykłej pasty do zębów. Dlatego poniżej przedstawię Wam naszą propozycję, czyli pastę enzymatyczną i paski czyszczące Orozyme.


Pasta enzymatyczna Orozyme, co to takiego?


Pielęgnacja maltańczyka czy innych psów małych ras nie zawsze jest prosta. Jednym z częstszych problemów jest kamień nazębny,który odkłada się u większości naszych pupili. Szczotkowanie zębów nie zawsze jest przyjemne, a w niektórych sytuacjach nawet niemożliwe do wykonania. Dlatego warto poszukać innych rozwiązań. Jednym z nich jest pasta enzymatyczna czy innymi słowy żel enzymatyczny to specjalny preparat, który nie wymaga szczotkowania. Moim zdaniem to świetna alternatywa dla wszystkich pupili, które nie polubiły się z tradycyjną szczoteczką.

Enzymy zawarte w paście sprawiają, że składniki aktywne pozostają na zębach i dziąsłach. Dzięki temu skutecznie eliminują problem brzydkiego zapachu i odkładania się kamienia nazębnego. Wszystko bez szczotkowania i dodatkowego stresu dla naszego pupila.

Jak stosować pastę Orozyme?


Wystarczy nałożyć niewielką ilość pasty na palec, a następnie nanieść ją na zęby lub dziąsła naszego pupila. Nie musimy masować, szczotkować ani wykonywać żadnych innych, nieprzyjemnych dla psiaka czynności. Producent twierdzi, że można też dodać odrobinę pasty do karmy, jednak takie rozwiązanie wydaje mi się mniej efektywne.

Dawkowanie pasty wynosi około 1 cm żelu na jedno czyszczenie.

Czy maltańczyki zaakceptowały pastę?


Z pewnością tak. Nela bardzo lubi smak pasty i przybiega, gdy tylko zobaczy, że wyjmuje opakowanie. Chętnie nadstawia pyszczek, wylizuje palec i widocznie czuje z tego duże zadowolenie.
Kolo i Elza nie są aż tak entuzjastyczni, jednak pozwalają nałożyć preparat bez żadnych trudności. Po chwili w ich główkach pojawia się myśl „o… a jednak to dobre!” i wylizują tubkę lub palec. Nie ma tu mowy o żadnym stresie, który niestety występował podczas zwykłego szczotkowania.

Pastę Orozymę stosujemy z niewielkimi przerwami od kilku lat i nigdy nie było żadnych trudności z jej aplikacją. Produkt działa bardzo dobrze i może nawet usunąć niewielki kamień nazębny. Niestety przy większym poziomie kamienia, jedyną alternatywą jest czyszczenie u weterynarza lub groomera.

Paski kolagenowe Orozyme


Druga opcja na czyszczenie zębów naszych pupili to paski kolagenowe Orozyme. Są to produkty zapobiegające powstawaniu kamienia nazębnego i przykrego zapachu z jamy ustnej. To również ciekawa alternatywa dla pasty, którą musimy podać do pyszczka.

Paski zostały nasączone naturalnymi aromatami smakowymi i zapachowymi. Są bardzo atrakcyjne dla psów i działają jak typowe przysmaczki. Dzięki temu pielęgnacja jamy ustnej może kojarzyć się jedynie z przyjemnością. Dużym atutem jest też ułatwienie dla człowieka - wystarczy podać pasek i patrzeć, jak pupil spełnia swoją naturalną potrzebę żucia i ciamkania.


Co myślimy o paskach enzymatycznych Orozyme?

Paski kolagenowe to dla nas nowość i do tej pory wypróbowaliśmy tylko jedno opakowanie. Dlatego nie mogę wypowiedzieć się o długotrwałym działaniu. Mimo wszystko wydaje mi się, że nie są aż tak skuteczne jak pasta, dlatego podaje je psiakom jedynie w tych dniach, w których nie mamy czasu na dłuższą pielęgnację. Co ciekawe, paski sprawdzają się do odwrócenia uwagi psiaków. Czasem podaje je przed wyjściem z domu, aby uniknąć przykrych pożegnań.

Kolo, Nela i Elza uwielbiają przeżuwanie pasków Orozyme. Każde z nich czeka na swoją porcję, po czym z radością udaje się do innego końca pomieszczenia aby spożyć je w samotności. Dlatego myślę, że paski są fajnym i bardzo miłym sposobem higieny ich jamy ustnej. Sprawdzą się też w czasie wyjazdów ponieważ nie ubrudzą nam rąk.

Jedyny minus pasków Orozyme to brak opakowania z zamknięciem strunowym. Wydaje mi się, że lepsze opakowanie zapewniłoby dłuższą świeżość produktu. Na chwilę obecną pozostaje mi tylko przekładanie produktu do innego, zamykanego strunowo opakowania.

maltańczyk miniaturka

Cena i dostępność Orozyme


Pasta Orozyme jest dostępna w wielu sklepach internetowych. Opakowanie o pojemności 70 g kosztuje około 38,00 zł. Kwota może wydawać się wysoka, jednak pasta jest dość wydajna.
Drugi produkt, czyli paski kolagenowe, występują w kilku wariantach rozmiarowych. Dla niewielkich psów świetnie sprawdzi się opakowanie w rozmiarze S. Średnia cena zakupu wynosi około 34,00 zł.

Jeśli jesteś miłośnikiem maltusi, chcesz uzyskać więcej porad i poznać innych miłośników czworonogów, odwiedź nasz profil na facebooku KLIK

i dołącz do naszej facebookowej grupy KLIK Biały Maltan: grupa sympatyków bloga o tej samej nazwie.


Uważaj na inną, podobnie brzmiącą grupę na facebooku, która "zainspirowała się" nazwą naszego bloga. Nie mamy z nią nic wspólnego!

3 komentarze:

  1. Pielęgnacja zębów naszych pupili to bardzo ważny aspekt codziennej higieny psa, cieszy fakt, że świadomość dbania o zęby z roku na rok wzrasta. My od maleńkiego szczeniaczka wiedzieliśmy, że będziemy czyścić zęby naszemu chihuahua i stopniowo przygotowywaliśmy do tego zabiegu wpierw poprzez zabawę masując palcem zarówno dziąsła oraz zęby. Kiedy widziałam, że ten etap wprowadza naszą psinę w stan relaksacyjny przeszliśmy do drugiego etapu zaznajomienie ze szczoteczką. Początki bywały nieefektywne bo malutka wyłącznie chciała gryźć szczoteczkę, ale po kilku dniach spodobało jej się masowanie ząbków. I dopiero wówczas wprowadziłam żel do mycia zębów. Szczotkujemy z sukcesem od roku tym preparatem https://psiekawostki.pl/kategoria/zeby/scrub-do-zebow-canine-clean I jesteśmy bardzo zadowoleni preparat działa i zawiera wyłącznie bezpieczne i naturalne składniki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dawałam mojej suni orozyme paski s. Dzieliłam je na połowę , bo są długie, a poza tym moja MAXI zawsze je zjada. Ma 3 lata i nie ma jeszcze problemów z zębami ale profilaktycznie stosuję te paski. Spróbuję teraz pasty skoro maltańczyki ją akceptują. Wychowuję moją sunię szkoląc się na tym blogu :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W takim razie bardzo cieszę się, ze mogę jakoś pomóc :) mam nadzieję, że pasta zda egzamin, przynajmniej u nas fajnie się sprawdza :)

      Usuń

art