czwartek, 29 października 2015

Recenzja karmy Purizon – dziczyzna i królik

karma dla psa Purizon
zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/purizon/purizon/488502
Długo czekałam, by móc przetestować mało znaną karmę Purizon Adult – dziczyzna i królik. Na
opakowaniu produktu widnieje dumny napis „70 % wyselekcjonowanego mięsa i ryby, 30 % owoców, warzyw oraz ziół”. Czy owa karma faktycznie jest taka świetna? Zapraszam do przeczytania recenzji.


Analiza składu


To zawsze pierwsza rzecz, którą analizuje przed zakupem karmy. Jak wygląda skład Purizonu? 

20 % dziczyzny, 10 % suszonego mięsa z królika, 10 % kaczki, 10 % świeżego łososia bez ości, 9 % suszonego drobiu. W następnej kolejności plasują się suszone ziemniaki, kaczy tłuszcz, białko ziemniaczane, suszony śledź (3%), pierś kaczki (3%), owoce, warzywa oraz zioła.

Moim zdaniem skład wygląda bardzo obiecująco, chociaż slogan reklamowy informujący o 70 % zawartości mięsa i ryby jest dość przesadzony. Wszak „dziczyzna”, „kaczka” i „suszony drób” to mało precyzyjne pojęcia, które nie muszą wskazywać (i na pewno nie wskazują) na obecność czystego mięsa. Dziczyzna, kaczka i suszony drób to także kości, podroby oraz inne fragmenty zwierzęcia.

Więcej informacji o tym, jak czytać składy suchych karm znajdziecie w osobnym artykule KLIKNIJ TU.

Nasza ocena składu 9/10

Wielkość i kształt granulek


Purizon dziczyzna i królik to karma przystosowana dla psów dorosłych, bez względu na rasę i wzrost. Mogłoby się wydawać, że granulki będą dość duże – jednak po otwarciu opakowania czekała na nas miła niespodzianka. Krokiety są małe, lekko tłuste i dosyć twarde.

wielkość granulek karmy purizon


Mały rozmiar krokietów to ogromny plus w przypadku psich niejadków. Testerem karmy był Kolo, który nie przepada za suchymi karmami. Jednak niewielki rozmiar granulek i ich intensywny zapach, skutecznie go do siebie zachęciły.

Nasza ocena wielkości i kształtu granulek – 10/10

Reakcja psa


Kolo zainteresował się karmą już w momencie otwarcia opakowania. Intensywny zapach był dla niego bardzo zachęcający. Ekscytacja nowym smakiem utrzymuje się przez cały czas podawania Purizonu. Karma nie zawiera kukurydzy, pszenicy ani podobnego świństwa, dzięki czemu nie uczulała (Kolo ma alergię na zboża). Nie było też żadnych rewolucji ze strony układu pokarmowego. Zmniejszona objętość kup sugerowała, że składniki karmy dobrze się wchłaniają.

Ocena reakcji psa – 10/10

Cena kontra jakość


Jak już pisałam, skład karmy jest całkiem niezły. Jednak cena nie sprzyja ekonomicznym zakupom. Dwu kilogramowe opakowanie karmy kosztuje ok. 59,80 zł, co w przeliczeniu na kilogram daje nam kwotę 29,90 zł. Jednak w tym miejscu trzeba zaznaczyć, że wszystkie karmy zawierające w składzie dziczyznę są nieco droższe od „standardowych” odpowiedników. Cena 29,90 zł/kg wydaje się dość wysoka, trudno mi jednoznacznie ocenić, czy karma jest warta tej ceny.

Ocena jakości kontra ceny – 8/10

Ostateczny wynik testu



Karma Purizon dziczyzna i królik otrzymuje od nas łączną ocenę 9/10. Jak do tej pory, była to najlepsza sucha karma, którą przetestowaliśmy. Jej zakup to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą karmić swojego pupila suchymi produktami z wyższej półki.


Jeśli jesteś miłośnikiem maltusi, chcesz uzyskać więcej porad i poznać innych miłośników czworonogów, odwiedź nasz profil na facebooku KLIK

i dołącz do naszej facebookowej grupy KLIK Biały Maltan: grupa sympatyków bloga o tej samej nazwie.




Uważaj na inną, podobnie brzmiącą grupę na facebooku, która "zainspirowała się" nazwą naszego bloga. Nie mamy z nią nic wspólnego!

14 komentarzy:

  1. Super :)
    Jak dotąd nie interesowałam się tą karmą, ale jak widać warto zwrócić na nią uwagę. Chyba jedyny minus to cena, ale za jakość się płaci :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę przyznać,że zaciekawiła mnie ta karma.Oczywiście minusem jest cena,ale jak wspomniałaś dziczyzna jest droga i zdaję sobie z tego sprawę.Zapraszamy również do nas na recenzję smakołyków.:)
    all-about--dogs.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie wiem czemu, ale jakoś przegapiłam ten post, blogger potrafi robić dziwne niespodzianki z powiadomieniami (a raczej ich brakiem) o postach.
    Karma Purizon jest świetna, ale cena dla takiej osoby jak ja byłaby zbyt wysoka. Dylematy dotyczące wyboru suchej karmy na szczęście mnie nie dotyczą, ponieważ karmię (jeśli można to tak nazwać) "BARFem".
    Słusznie że zwróciłaś uwagę na to, że większość tych nazw niestety nie oznacza mięsa. Mimo to jednak uważam, że skład jest okay.

    Pozdrawiamy E&D

    OdpowiedzUsuń
  4. Nie słyszałam o tej karmie. Moi pupile (Zosia i Pchełka) przepadają za Granum http://karmy-granum.pl/. Na razie nie planuję jej zmieniać.

    OdpowiedzUsuń
  5. Jaka karmę wybrać dla szczeniaka 3 miesięcznego, aktualnie zjada royal ponieważ taka był karmiony w hodowli. Chciałabym przejść na inna, lepsza dla malca.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najlepiej na taką, która w składzie nie zawiera zbóż ani mięsa z kurczaka. Może być np. Brit Care Grain-Free Puppy Salmon & Potato

      Usuń
  6. Super. Mało kto wie z czego są robione karmy dla zwierząt domowych, widać mało kto dopytywał i interesował się tematem. To co na opakowaniu to jedno a to co to jest tak naprawdę to drugie. Z człowiekiem tak jest że jak powiedzą mu to co chce usłyszeć (zobaczyć na opakowaniu) to będzie w to wierzył i będzie szczęśliwy żyjąc dalej w niewiedzy.

    OdpowiedzUsuń
  7. Hi, just wanted to mention, I enjoyed this blog post. It was inspiring.
    Keep on posting!

    OdpowiedzUsuń
  8. Nam bardziej służy bozita ale pies mojej mamy je ta . Co zwierzak to inne upodobania .

    OdpowiedzUsuń
  9. Karma jest ok.. Mój Jack Russel zjada ja bardzo chętnie i nie ma żadnego uczulenia i nie drapie się tak jak po innych karmach. Polecam.

    OdpowiedzUsuń
  10. Karma jest ok.. Mój Jack Russel zjada ja bardzo chętnie i nie ma żadnego uczulenia i nie drapie się tak jak po innych karmach. Polecam.

    OdpowiedzUsuń
  11. Witam. iesz może,czy suszony drób w tej karmie to równiez kurczak? Nie wiem już gdzie i kogo o to zapytać.... Nik nie odpowada na moje pytanie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli nigdzie nie ma informacji to zawsze przyjmujemy opcje najtańszą dla producenta - czyli tak, najprawdopodobniej jest to drób. Gdyby to była np. kaczka czy jeszcze droższy indyk to producent na pewno by się tym pochwalił, wyszczególniając w składzie.

      Usuń

art